Pedikúra - profesionálne ošetrenie nôh

Hlavné úlohy pedikúry sú : funkcia preventívna,funkcia hygienická a funkcia liečebná.

Pedikérska starostlivosť o nohy má význam nielen estetický,kozmetický, ale hlavne zdravotníckej prevencie.
Estetická a kozmetická starostlivosť Vám zabezpečí že Vaše nohy budú vyzerať čo najlepšie. Pravidelnou profesionálnou starostlivosťou o nohy možno ochoreniam nôh predísť. Odborne prevedená pedikérska starostlivosť zabraňuje zhoršeniu nepríjemných zmien na chodidlách a zamedzuje bolestiam,včas Vás upozorní na začínajúce problémy. Pravidelne vykonávaná pedikúra môže odstrániť problémy,ktoré by pri zanedbaní mohli viesť i k trvalým následkom. Jej liečebná funkcia spočíva v odstránení drobných nedostatkov a chorôb nôh,akými sú napríklad zarastanie nechtov,odstraňovanie otlakov,kurích ôk a podobne. Pedikúra nenahrádza lekársku starostlivosť pri chorobách nôh,ale veľmi napomáha pri liečbe. Venujte preto starostlivosť aj nohám,tak ako sa pravidelne staráte o vlasy, ruky,tvár,telo aj vaše nohy si zaslúžia rovnakú pozornosť a starostlivosť! Na to aby slúžili svojmu účelu musia byť nohy zdravé.

Naše motto

Základom starostlivosti o nohy by nemala byť až liečba problému, ale prevencia!

— Milan Fialka

Mali by ste vedieť, že..

Pedikúra je rovnako potrebná, ako starostlivosť o tvár či ruky. Ak sa budete o nohy vzorne starať, odmenia sa vám dobrou a vernou službou.Tak ako si zvykneme krémovať ruky a iné časti tela, mali by sme mať na mysli aj naše chodidlá. Veď práca, ktorú pre nás naše nohy robia, je na nezaplatenie. Len si predstavte, koľko krokov denne urobíte, aké rôzne topánky nosíte a čo všetko musia naše nohy vydržať. Doprajte si kvalitné prípravky na ošetrenie nôh doma a určite zaraďte pravidelné návštevy pedikérskeho salóna do svojho programu. Uvidíte, že vaše nohy sa vám za to odvďačia v podobe krásnej a zdravej pokožky i nechtov.

 

Naša ponuka

  • Medicináln suchá pedikúra

    Má obrovskú výhodu v tom, že pravdepodobnosť poraneniu je minimálna, nakoľko sa ošetrenie prevádza výlučne bez skalpela. Pedikérka používa profesionálny vysokootáčkový prístroj s odsávaním a nadstavcami rotačných fréz rôznych veľkostí, ktoré kožu a nechty veľmi jemne a šetrne ošetria. Umožňujú obrusovanie zrohovatenej kože prirodzeným spôsobom a zaručujú, že pri pravidelnom ošetrení sa rast zrohovatenej kože spomalí. Rovnako ako ošetrenie nechtov je  bezbolestné aj ošetrenie bolestivých a zatvrdnutých otlakov, kurích ôk, či mozoľov.

  • Mokrá pedikúra

    Spočíva v kúpeli nôh s pridaním osviežujúcich a zmäkčovacích prípravkov, väčšinou kúpeľných solí. Keď sú nohy pripravené a vydezinfikované, pedikérka škrabkou odstráni stvrdnutú pokožku na päte, pod prstami, na hrane palca, pod palcom a na bruškách chodidiel. Potom ostrihá nechty dorovna a vyformuje ich aj zapilovaním. Tvarovaním nechta v rovnej línii zabráni bolestivému zarasteniu. Skontroluje kurie oká, otlaky na vrchnej strane a medzi prstami. Opatrne ich odstráni a odporučí domáce ošetrenie. Pre zvláčnenie kože nanesie krém alebo iný prípravok vhodný pre chodidlo.

  • Ošetrenie chodidiel

Desatoro starostlivosti o diabetické nohy

  1. Noste obuv správnej veľkosti – koženú, s dostatkom priestoru pre prsty, najlepšie šnurovaciu bez podpätkov. Pred obutím obuv dôsledne zvnútra prehliadnite, či sa v nej nenachádza cudzie teleso, ktoré by mohlo tlačiť a nohu oškrieť. Nechoďte bosí, vždy volte obuv s uzavretou špičkou.
  2. Denne nohy kontrolujte. Pokiaľ na ne dobre nevidíte, môžete použiť zrkadlo alebo požiadať o pomoc rodinného príslušníka. Všetky zmeny konzultujte s diabetológom.
  3. Nefajčite. Problémy preukázateľne spojené s fajčením mimo iného sú: studené ruky a nohy, zápaly a usadzovanie žíl.
  4. Dodržujte správnu hygienu nôh. Pozor na správnu teplotu vody – nemala by presiahnuť 37°C. Diabetik má zníženú citlivosť vnímania teploty nohami, preto teplotu vody otestujte predlaktím.
  5. Opatrne odstráňte stvrdnutú kožu vhodnými nástrojmi podľa doporučenia lekára či zdravotnej sestry. Natierajte si nohy denne vhodným hydratačným krémom, vynechajte však priestor medzi prstami, tam by mala byť noha naopak dobre vysušená.
  6. Nenoste obuv na boso, noste bavlnené či vlnené ponožky pre diabetikov. Ponožky by nemali byť tesné ani príliš voľný lem okolo členka ani hrubý spoj nad prstami. Tesná ponožka bráni prekrvovaniu nohy, voľná ponožka sa môže zhrnúť v obuvi a spôsobiť otlaky a pľuzgiere, tak ako hrubý spoj nad prstami.
  7. Myslite na to, že nohy diabetika sú menej citlivé na teplo, tlak a bolesť. Chráňte ich teda pred príslušnými zraneniami. Nevystavujte svoje nohy prílišnému chladu ani teplu.
  8. Navštevujte pravidelne odbornú pedikúru. Pre diabetikov je doporučená suchá medicínska pedikúra. Dávajte pozor na zranenia nohy nožničkami alebo inými ostrými predmetmi. Nechty zastrihávajte rov­no.
  9. Navštívte vždy odborníka ak máte: opuchnuté nohy, zmenu farby kože, stvrdnutú kožu na nohách, mykózy, pľuzgiere, praskliny, poranenia alebo vredy.
  10. Pri každej návšteve svojho lekára dbajte aby vašim nohám bola venovaná pozornosť. Pri domácom ošetrovaní vredov na nohách sa dôsledne riaďte inštrukciami lekárov a sestier.