• 19 JÚLA 24
  Každodenná hygiena

  Každodenná hygiena

  Dbajte na dôkladnú každodennú hygienu! Jeden z najčastejších problémov ktorý ovplyvňujú zápach nôh je nesprávna obuv! Ak je topánka vyrobená z nevhodného materiálu, ktorý už sám o sebe zapácha, tak nemôžete nič iné očakávať ani od vašich nôh. Obuv by mala byť vyrobená z priedušného materiálu, ktorý pomáha odvádzať pot a uchovať vaše nohy dlhšie svieže. Po celom dni alebo po športe si nohy dôkladne umyte v teplej mydlovej vode a dôkladne osušte! Zvýšenú pozornosť venujte najmä priestoru medzi prstami! Ak už trpíte mikózou použite na vysušenie jednorázové obrúsky, vyhnete sa kontaminácii vašeho uteráka. Dbajte na správne ponožky z prírodných materiálov,ktoré odvádzajú pot a pomáhajú udržať vaše nohy suché.Napríklad bavlna, hodváb, vlna, zmesi bavlny, aloe vera a bambusových vlákien. A nezabúdajte ani ponožka by nemala byť tesná! Ak vás trápi nadmerné potenie vymente si ponožky aj v priebehu dňa. Dalšou starostlivosťou by mal byť aj vhodný deosprej, prípadne antiperspitant pre potivejšie nohy alebo zásyp na nohy, prípadne pri pocite ťažkých nôh chladivý gél alebo pena. Je množstvo prípravkov, ktoré Vám pomôžu starať sa o vaše chodidlá! Ak chcete udržať vašu nohu suchú a čerstvú, doprajte jej dýchať a osviežte ju.

  Hydratácia chodidla a staroslivosť o nechty

  Funkciou pokožky na nohách je chrániť chodidlá pred tlakom bolesťou a trením.

  Dehydrovaná pokožka je suchá, bledá drsná na dotyk, šupinatá,praská,o bjavujú sa na nej „mapy“. Celkovo je oslabená a nemože vykonávať svoju funkciu, pri zvýšenom tlaku a námahe často praská najmä v oblasti päty.Vzniknuté praskliny sú bolestivé a môžu v nich vzniknúť infekcie!

  Nechty chránia konce prstov pred zranením. Nárazy a tlak v prednej strane chodidiel sa odráža v stave nechtov. A rovnako ako koža aj nechty sa bránia hrubnutím a to neskôr spôsobuje problémy s ich strihaním, prípadne zarastaním do kože.

  Ráno a večer vmasírujme do umytej a osušenej pokožky chodidiel krém. Najlepšie je použiť prípravok na báze lipodov podobných tým na koži a ďalšie hydroskopické účinné látky, ktoré podporia neustálu ochrannú vrstvu pokožky. Strata vlhkosti je znížená a pokožke sa vracia pružnosť. Špecialista na starostlivosť o nohy Vám rád ponúkne prípravky na domáce ošetrenie v závislosti od typu vašej pokožky, vašich ošetrovacích návykoch a dalších problémoch spojených s vašou pokožkou. a Kontrolujme si pravidelne obuv či v nej niesú cudzie telesá prípadne v prednej časti švy ktoré by mohli tlačiť na nechty a kožu.

Features

Medicinálna pedikúra Milan Fialka

Objednajte sa telefonicky, emailom alebo cez náš kontaktný formulár.

Medicinálna pedikúra Milan Fialka
Miletičova 22
821 08 Bratislava
Slovenská republika

Manikúra Pedikúra Milan Fialka

Manikúra pedikúra Milan Fialka
Kvačalova 41
821 08 Bratislava
Slovenská republika
 • Telefón: +421 918 767 335